Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Orienteerumise MM - tavarada

Kurtide orienteerumise MMil joosti kolmanda võistlusalana tavarada, mis toimus Stockholmist põhjapool Stångbergas. Maastik oli skandinaaviapäraselt rohkete kivide ja kaljudega, kuid leidus ka eestlastele tuttavamat rohelist võsasemat metsaosa. Meie orienteerujatele valmistas tänane võõras ja harjumatu maastik suuri raskusi. Väheste teede ja paljude väikeste detailidega kaardilt oli keeruline orienteerumiseks vajalikke objekte valida, mis ümbritsevast eristuksid. Vigade tekkimisel oli raske end uuesti paika saada ja nii tuli ajaline kaotus iga veaga päris suur.

Tavarajal olid Eesti orienteerujatest võistlustules Martin Viljasaar ja Martin Betlem. Meeste 9,3km pikkuse tavaraja võitis Dmytro Levin Ukrainast ajaga 75 minutit 58 sekundit. Teiseks tuli Rokas Koveckis Leedust (+3:07) ja kolmandaks Nazar Levytskyi Ukrainast (+8:36). Martin Betlemil kulus raja läbimiseks 2h 50min, mis andis 21.koha. Martin Viljasaar tulemust kirja ei saanud ühe punkti mitteläbimise tõttu. Võistlusel startis 28 meest, kellest 22 läbisid raja määrustepäraselt. Naiste 6,7km pikkuse tavaraja võitis Sara-Elise Ruokonen Soomest ajaga 65 minutit 18 sekundit. Teine ja kolmas koht läksid Ukrainasse Hanna Fedosieievale (+3:45) ja Hanna Androsovychile (+13:11).

Veteranidest saavutasid nii Ilvi Vare (W50) kui Matti Betlem (M60) tubli teise koha.

Martin Betlemi kommentaar oma tänasele sooritusele: Täna tekitas mulle kõige suuremat probleemi märg samblik kivise maapinna peal, sest eelnevatel päevadel sadanud vihma tõttu oli see väga libe. Sellest tulenevalt jooksin üsna ettevaatlikult, kuid ikkagi kukkusin paar korda. Suurima vea tegin esimese kontrollpunktiga, mis oli kalju jalamil peidus ning raske oli aru saada, kas olen mäe nõlval juba piisavalt kõrgele tõusnud või ei. Ma ei lasknud sellel veal aga oma ülejäänud raja sooritust segada. Olen rahul ja üllatunud, et suutsin tänase pika tavaraja edukalt ja tervelt läbida.