Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Orienteerumise MM algas sprindiga Stockholmis

Täna algasid Rootsis Stockholmis viiendad kurtide orienteerumise maailmameistrivõistlused, millest võtavad osa 58 sportlast 12 eri riigist. Eesti koondis on esindatud nelja orienteerujaga põhiklassis ja kolme sportlasega veteranide klassides. Avapäeval joostud sprint oli tehniliselt keeruline tehisaedade tõttu, mis tegi jooksjatele teevalikute tegemise keeruliseks. Kõik meie orienteerujad tegid tublid sooritused.

Meeste 2.2km pikkusel 14 kontrollpunktiga rajal oli meie meestest parim Vaiko Vare, kes lõpetas 15.kohal (+4:04). Martin Viljasaar oli 18. (+4:48) ja Martin Betlem 22. (+6:06) (kokku 28 osalejat). Võistluse võitis Nazar Levytskyi Ukrainast ajaga 12:34. Naistest osales oma elu esimesel orienteerumise MMil Marja-Liisa Landar, kes südika soorituse järel lõpetas 2km pikkuse 15 kontrollpunktiga raja 15.kohal (+6:49) (kokku 20 osalejat). Võistluse võitis Sara-Elise Ruokonen Soomest ajaga 12:21. Kõik meie veteranid lõpetasid esikolmikus: Merike Mändsoo võitis W55 klassi ja Ilvi Vare oli samas vanuseklassis 3. Matti Betlem võitis M60 klassi.

Vaiko Vare kommentaar oma tänasele sooritusele: „Ilm oli pigem jahedapoolne ning vihm tegi maapinna libedaks. Esimesse punkti jõudes libisesin pikali, mistõttu olin edasisel rajal ettevaatlikum. Rada oli piisavalt tehniline ja kaarti pidi hoolikalt lugema, et teaks millist teevalikut teha. Mitteametlike tulemuste põhjal sain 15.koha ja olen tulemusega pigem rahul.“

Homme jätkuvad võistlused super-sprindi teatevõistlusega, kus Eesti koondist esindavad Marja-Liisa ja Vaiko.

Viimati muudetud: 31.08.2023