Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Eesti aasta parasportlasteks valiti Marja-Liisa Landar ja Tanel Visnap

 

Eesti Paralümpiakomitee poolt valiti aasta parasportlasteks kurtide olümpiamängudel medaleid võitnud kergejõustiklased Marja-Liisa Landar ja Tanel Visnap.

Aasta noorsportlaste tiitli pälvisid ujujad Susannah Kaul ja Kaspar Paul Loik.

Aasta treeneriks pärjati Visnapi juhendaja Raimond Luts ning aasta võistkonnaks Pekingi taliparaolümpiamängudel osalenud Eesti ratastoolikurlingu koondis koosseisus Andrei Koitmäe, Lauri Murašov, Mait Mätas, Kätlin Riidebach, Signe Falkenberg ja treener Chris Bowden.

Aasta naissportlaste hääletusel olid Landari kõrval nominentideks ujujad Susannah Kaul ja Maria Rein, jõutõstja Jelena Pipper ja pararattur Mari-Liis Juul, meeste hulgas tõsteti Visnapi kõrval esile ujujad Matz Topkin ja Eric Tött. Aasta noorsportlaste kategoorias leidsid neidudest tunnustamist ujujad Keira Rattur ja Maria Rein, pimelauatennisemängija Tiia Innos ja karateka Karmen Vask ning noormeestest kergejõustiklane Simon Teiss.

Aasta treeneri hääletusel olid Raimond Lutsu (Visnap) kõrval nominentideks Kaire Indrikson (Topkin), Vello Liivamägi (Tött, Rein), Olga Pallo (Vask) ja Sergei Matvijenko (Landar).

Aasta võistkonna valikul olid kandidaatideks ka ratastoolikurlingu segapaar Mait Mätas - Signe Falkenberg (treenerid Harri Lill ja Liisa Turmann) ning MM-il osalenud kurtide 3x3 korvpallimeeskond koosseisus Jaan-Sulev Öpik, Andre Siig, Gert Krehov ja Mihkel Taaber (treener Jaan Pärgma).

NB! Fotod Eesti Paralümpiakomitee aastalõpu tänuüritusest on leitavad siit, autoriks Catherine Kõrtsmik.

Viimati muudetud: 31.12.2022