Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Eesti 3x3 korvpalli meeskond võitis MM 9.koha

DIBF 3x3 korvpall MM toimus 7.-10.septembrini Iisraelis Ramat Ganis. See oli esmakordne kurtide poolt korraldatav 3x3 korvpalli MM.  Eesti ( Jaan- Sulev Öpik, Andre Siig, Gert Krehov, Mihkel Taaber, treener Jaan Pärgma) sai kokkuvõttes üheksanda koha.
Võistlustel osales kokku neliteist võistkonda. Mängiti kahes alagrupis.
Eesti esimene mäng oli Taipei vastu, võistlus kulges tempokalt. Eesti meeskond ei reageerinud õigel ajal nagu võiks ja seetõttu jäi esimeses mängus võit Taipei võistkonnale. Peale mängu lõppu analüüsisime Eesti võistkonna tugevusi ja nõrkusi videosalvestuse vahendusel.
Järgnevas mängus kohtus Eesti meeskond Mongooliaga ning võitis selle mängu. Võib tõdeda, et analüüsimisest oli kasu. Kolmas mäng oli Ukraina vastu, seekord tuli tunnistada vastaste üleolekut. Järgmine riik, kellega kohtuti oli Sloveenia. Eesti koondis alustas mängu tempokalt ent mängijate vastupidavus ja jõud rauges nelja-viie minuti peal ning taaskord tuli tunnistada kaotust. Israel oli esindatud kahe koondisega ja meie mängisime Iisraeli teise koondise vastu. Alguses mäng ei kulgenud hästi aga mängu edenedes õnnestus meie poolt kõik aina paremini ja lõpuks saime teenitud võidu. Järgnes kohtumine Argentiinaga, kes  mängis ülikiire tempoga, mis väsitas meie meeskonna ning saabunud väsimus ei andnud võimalust võiduks.
Iga mängu järel analüüsime pidevalt nõrkusi ja tugevusi, eriti seda, kuidas saame oma vigadest õppida. Võistlustel teenisime kaks võitu ja neli kaotust, selle tulemusena jäime võistlema 9.-10. kohale. Nüüd tuli vastaseks Iisraeli esimese võistkond, keda õnnestus pingelises kohtumises võita. Tulemuseks 9. koht. Meie ootus oli saavutada koht esimese kaheksa hulgas. Kahjks seekord see veel ei õnnestunud ja jäime hoopis üheksandaks.
Maailmameistriteks krooniti Sloveenia võistkond, kes alistas tasavägises finaalkohtumises Ukraina. Pronksmedali teenis Poola.

Tulemusi leiab FIBA3x3.com-st

https://play.fiba3x3.com/events/c4e28817-ae68-4e5e-ad5a-4faabfb34965?fbclid=IwAR2brDdhAGCRFExDb8jiWQSoHuWML6-LhGCpTVVTEqp1tnELj0qtTCcNwOI

 ja pilte saab vaadata – https://www.facebook.com/DIBF3x3

Kuna DIBF 3x3 korvpalli MM toimus esimest korda siis enne kohale jõudmist ei olnud täpset infot teiste osalevate võistkondade ja nende tugevuse kohta. Läbi mängude saime aru, kuidas saab eksimusest õppida ja milliseid oskusi on vaja arendada.  Mõistsime, millised on meie tugevused ja nõrkused. Samuti puudus ettekujutus, kuidas Israel korraldab seda turniiri, sest tegemist oli esimese korraga DIBF ajaloos. Nüüd peale ürituse lõppu võime kinnitada, et nende korraldus oli suurepärane ja kõik kulges laitmatult. Muretsesime natuke enne kohale jõudmist, kas me peame kohanema Iisraeli erineva toidukultuuriga ja menüüga. Kohale jõudes selgus, et muretsemiseks pole põhjust. Kogu ürituse vältel pidime taluma Iisraeli kuumust. Õnneks olid korraldajad sellega arvestanud ja kõigile oli tagatud konditsioneeritud kohad, kus saab end maha jahutada. See oli suuresti abiks leevendamaks nende umbset ja kuuma ilma.
Iisraeli ja DIBF 3x3 korraldusmeeskond väärib meie poolset kiitust, sest said väga hästi korraldamisega hakkama ja ületasid meie ootusi. Eestisse tagasi lennates saime aru, et 3x3 korvapall  on väga põnev spordiala ning saadud kogemused andis meile üha rohkem motivatsiooni ning kindlust edasi arenemiseks ja paremate tulemuste saavutamiseks.

Jaan Pärgma

Eesti kurtide 3x3 koondise treener

 

Viimati muudetud: 20.09.2022