Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Tänu koostöö eest!

Eesti Kurtide Spordiliidu president Sergei Matvijenko ja viitsepresident Ilvi Vare tänavad kõiki toreda ja meeldiva koostöö eest suurel spordipeol. Tänu teile õnnestus läbi viia suurepärane spordiüritus 1. maailma kurtide sisekergejõustiku meistrivõistlused Tallinnas.

Kurtide sisekergejõustiku MM korraldamine oli suur ja põnev väljakutse nii Eestile, kui ka meile, kes me aitasime kaasa ning tegutsesime ühes korraldusmeeskonnas. Vastu saime väärtuslikke kogemusi ja toredaid elamusi.

Korraldamiseks vajaliku raha pidi Eesti Kurtide Spordiliit ise leidma, meid toetasid Tallinna linn, Eesti Paraolümpiakomitee, Kultuuriministreerium ja NISHI Jaapanist.

Täname korralduskomitee liikmeid: peakorraldaja Kaido Tiislär, Argo Purv, Eero Pevkur, Vaiko Vare, Kairit Olenko, Marja-Liisa Landar, Jaarek Luik, Marjo Bannikova ja Martin Sepp.

Vabatahtlikud: Monika Matsina, Anne-Mari Pevkur, Heli Haug, Jaan-Sulev Öpik, Ann-Ornella Öpik, Silja-Liis Öpik, Rein Maidla, Leida Aitaja, Alexey Landar, Aiki Vare, Katariina Vanagas, Jegor Andrejev, Miko-Erko Peetri, Merlin Püss, Emilija Manninen, Aleksandr Sheleg, Hrestana Vanasaun, Kristiina Veiper, Kerttu Taggo, Piret Liim, Merje Schmidt, Tarmo Paas, Amiolla Pihel ja Martin Viljasaar. Suur aitäh!

Banketi eest hoolitsesid EKNO liikmed Marek Kõllo, Janne Oja ja Merlin Püss.

Nelja päeva vältel olid võistlustel sajad pealtvaatajad, kuulmispuudega inimesed nii Eestist, kui ka naaberriikidest, kes tulid kaasa elama omadele ja lõid unustamatu atmosfääri.

Lasnamäe kergejõustikuhalli toodi 2 suurt TV ekraani. Kuuljad olid väga hämmastunud, sest varem pole hallis neid olnud. Meie korraldusel pandi tablood üles, ühest näidati otseülekannet ja medalitseremooniat, ning teisel ekraanil kuvati võistluse tulemusi. Tänud IT meestele: Vaiko Vare ja Martin Sepp, kes hoolitsesid info päralejõudmise eest vaatajateni. Tunnustame ka Eesti Kurtide Liidu esimeest Tiit Pappi, kes lõi MM veebilehe. Suur aitäh!

Suur tänu Kert Kalviku tiimile, kes hoolitses selle eest, et sündmused jõuaksid vaatajateni. Nende ülesandeks oli 1. kurtide sisekergjõustiku maailmameistrivõistluste otseülekanne veebis. Kaameratega olid: Rebeka Kiisa, Aleksandr Barazov, Aivo Erm, Mihkel Püss ja Richard Mäkra.

Suur tänu kõikidele tõlkidele, kes vahendasid vajalikku infot nii eesti, kui ka rahvusvahelises viipekeeleskeeles.

Võistluste peakohtunik Timo Tarve koos kohtunikekogu tegi suurepärast tööd ja tagasid võistluse ladusa kulgemise koos kõikide kohtunikega. Suur tunnustus jaapani kolleegidele (Kentaro Shimobo, Masahisa Takemi, Hirohisa Handa ja Midori Kadowaki) firmast Nishi, kes tagasid kõikidel võistluspäevadel stardisüsteemi laitmatu toimimise.

 

ICSD poolt organiseeris võistlust ICSD kergejõustiku tehniline direktor Richard Pearce ja ICSD juhatuse liige Yakup Kihtir.

MM aukülalisteks olid meie endiseid EKSL presidendid: Volli Pärnla, Leida Aitaja, Riina Kuusk ja Annely Ojastu.

Medalitseremoonial osalesid tunnustatud olümpiamedalistid, kes õnnitlesid seekordseid medali saajaid. Meie olümpiamedalistid, kellel oli au riputada medaleid, olid Annely Ojastu, Merike Mändsoo, Kairit Olenko, Emilija Manninen, Eero Pevkur, Anu Liiviste ja Andres Liiviste.

Peale võistlusi korraldati jooksuvõistlused kuulmispuudega lastele. Nad said lähemalt tutvuda spetsiaalsete stardilampidega ja joosta samal areenil, kus eelnevalt olid toimunud 1.kurtide sisekergejõustiku MM võistlused. Aplaus lastevanematele, kes aitasid lapsi suunata ja tutvustada neile MM õhkkonda. Aplaus ka lastejooksu korraldajatele!

Publikule ja kõikidele kaasaelajatele neljal võistluspäeval suur-suur tänu, et olite meiega!

Viimati muudetud: 22.03.2019