Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Marja-Liisa Landar võitis Jaapanis kõrgushüppes

26.-27.mail 2018.a. Shinagawis toimusid 15. Jaapani kurtide lahtised meistrivõistlusted kergejõustikus.

Jaapani Kurtide Kergejõustikuliit kutsus USA, Venemaa, Taiwani ja Eesti riigi sportlasi, kes võitsid Samsuni OM medali, osalema oma meisistrivõistlustel. Kutse võtsid vastu sportlased USA-st ja Eestist.

Kokku osales võistlustel 70 kergejõustiklast, kellel Jaapanis soovid just oma isiklikust lähtekohast.

Möödunud aastal Samsuni Kurtide Olümpiamängudelt (23.Deaflympics) pronksmedali võitnud Marja-Liisa Landar tegi tänavuse hooaja avastardi ning ületas naiste kõrgushüppes 1.55 ja sai esimese koha. Kaugushüppes tuli ta kolmandaks tulemusega 4.45-ga ja oli teine 100 meetri tõkkejooksus 18.02-ga.

USA sportlastest esinesid edukalt järgnevad sportlased: 23.Deaflympics kuldmedali võitnud Janna Vander Meulen kogus kaks kuldmedalit, jooksis 100 m 12,93-ga ja 100 m tõkkejooksu 14,75-ga.

22.Deaflympics kuldmedali võitnud Joshua Hembroos võitis 100 m tõkkejooksu ajaga 14,87 ja sai teise koha 100 m jooksus 11,48-ga .

Taylor Koss võitis 3 kuldmedalit 400 m jooksu parima tulemusega 48.46 (isiklik rekord) ja 400m tõkkejooksu 53,27 (isiklik rekord) ning 200 m jooksu 22.07-ga.

Meistrivõistlused olid suurepäraselt ja lihtsalt korraldatud, kõik vajalik oli olemas. Võistlustel oli kasutusel uut tüüpi stardisüsteem (stardilambid). Kokku osales võistlustel 70 kohtunikku, alasid oli naistel kavas üksteist ja meestel seitsmeteist.

Loodetavasti saame analoogset stardisüsteemi kasutada ka järgmisel aastal Tallinnas toimuvatel 1. kurtide sisekergejõustiku MM.