Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Korvpalli koondise treeneri kokkuvõte U21 MM Lublinis

I Korvpalli MM-21 aastastele Ljublinis

25. juunist – 3. juulini peeti Ljublinis I MM  korvpallis. Osales 12 võistkonda, nende hulgas ka Eesti.

Meeskonnad olid jaotatud kahte 6-sesse alagruppi. Alagrupist pääses edasi 4 paremat. Paraku juhtus eesti alagrupp olema väga tugev, kus oli hilisem võitja USA, pronksi omanik Venetsueela, eelmise aasta EM-i hõbe Poola, Inglismaa ja tugev Ukraina, kes pääses sellest grupist 4ndana edasi ja sai lõppkokkuvõttes 5-nda koha.

Eesti võistkonda esindasid sellel turniiril Kristo Ots, Alvar Päären, Kristjan Gerassimov, Mihkel Taaber, Ragnar Arro, Daniel Luihka, Gert Krehov, Taavi Saar. Kokku 8 poissi. Elu aga näitas,et nii pika turniiri jooksul lõid läbi võistkonnad kellel oli 10-12 liiget. Meie turniir sai praktiliselt läbi siis, kui teises mängus vigastasid ennast võistkonna põhimehed Ragnar Arro (tugev hüppeliigese rebend) ja Mihkel Taaber (purunes põlve menisk ja ristsidemete vigastus). Vaatamata tugevatele traumadele mängisid poisid turniiri vapralt lõpuni, kuid MM pole see koht, kus poole jõuga mänge võidetakse. Paraku meie vahetusmehed ei ole 100% sellisel tasemel mängimiseks valmis.

Põhiline, milles meie võistkond vastastele alla jäi, oli lauapallide hankimine. See on praeguse võistkonna põhimure, et pole korralikku tsentrit, kes paneks ennast lauas maksma (eelmisel aastal oli meil selleks Jaan Pärgma).

Üheks oluliseks põhjuseks meie ebaedus on ka võistkonna noorus. Olime turniiri noorim võistkond, kes teistest 2-3 aastat noorem. Kõikide võistkondade põhitegijateks kujunesid kogemustega mängijad sünniaastaga 1989. Meie võistkonnas 2 poissi sünd. 1991, 5 poissi-1992, 1-1993. Kui poistel vähegi tahtmist jätkata on, siis nende õige aeg on 2 aasta pärast, kus mänguline mõtlemine ja füüsilised oskused on loksunud tasakaalu. Praegu paraku puudub stabiilsus, et terve mäng hästi mängida, tekib palju mõõnasi, kus kättevõidetud edu kiiresti ära antakse.

Ebaedu põhjuseks on ka asjaolu, et Eesti on siiski tilk meres, võrreldes teiste riikide rahva arvuga. Kui nad veel näeksid meie treeningtingimusi (kooli saal 7x14m.), siis ma arvan, et nad kukkuksid imestusest pikali ja võtaksid mütsi peast, et me sellele vaatamata osutame kõigile tugevat vastupanu.

Sellegi poolest pole 11. koht see, mille järele sõitsime. Eelkõige vigastused ja noor võistkond olid põhjuseks, miks  ei suutnud 40 min. korralikult mängida. Ilusad etteasted tehti Ukraina,Venetsueela ,USA ja Rootsi vastu. Kindlad võidud anti käest Kanada ja Inglismaa vastu.

Turniir näitas, et klass kõrgemal on praegusel hetkel USA, Leedu ja Venetsueela võistkond. Teisi on võimalus hea ja stabiilse mängu korral võita.

Tulemustega saab tutvuda MM-I kodulehelt.

Treener Priit Berg

Viimati muudetud: 01.08.2010