Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Tel/faks: +372 6555565
GSM: +372 56455461
info@kurtidespordiliit.ee

Juuniorid

EESTI KURTIDE JUUNIORIDE (U-20) KERGEJÕUSTIKU REKORDID (andmed seisuga 16.05.2017)



NOORMEHED 

ALA RESULTAAT NIMI KLUBI KUUPÄEV ASUKOHT
100 m 11.61 Andres Liiviste TKK 1999 Tallinn
200 m 23,0* Vahur Kangro 1.EIK 1985 Tallinn
400 m 52,54 Kristjan Gerassimov Hiie kool 2011 Kayser/TUR
800 m 1:57.4* Eero Pevkur 1.EIK 1986 Tallinn 
1000 m 2:35,43 Eero Pevkur 1.EIK 1986 Tallinn 
1500 m 4.01.0* Eero Pevkur 1.EIK 1986 Tallinn 
 3000 m  9,04,2* Raivo Uripea Porkuni 1979 Tartu
 5000 m 15.52,8* Raivo Uripea Porkuni  1978 Orjol/RUS
 Maraton 4.05,44 Rein Rätsep Porkuni  1982 Otepää
 110 m tj. 17,0* Pallo Paimets Porkuni 1994 Rakvere
400 m tj. 1.00,6* Hardi Künnapuu Porkuni 1988 Moskva/Himki/RUS
1500 m tak. 4.32,1* Alvar-Rein Püss  Porkuni 1984 Rakvere 
2000 m tak. 6.25,6* Raivo Uripea Porkuni 1978 Tallinn
3000 m tak. 9.25,0* Raivo Uripea Porkuni 1979 Tallinn
Kõrgushüpe 1.93 Spartacus Saavik  Porkuni 02.06.91 Riia/LAT 
Kaugushüpe 6.72 Vahur Kangro 1.EIK  1987 Tallinn
 Kolmikhüpe 12.88 Vahur Kangro 1.EIK 1987 Tallinn 
Kuulitõuge (6 kg) 12.67 Karl Kristjan Kajak VKÜ 2019 Vilnius / LIT
 kettaheide (2 kg) 36.06 Arles Paks Hiie kool 2005 Ülenurme
 Odaviske (800 g) 46.09 (uus) Arles Paks Hiie kool 1993 Tallinn 
  46.82 (vana) Vahur Öpik Porkuni 1985 Tartu
4x100 m 46,6* Tartu EIK
(A.Tcheresne, T.Taggo, E.Pevkur, V.Kangro)
  1986 Tartu
4x400 m 3.48,6* EESTI NOORTE KOONDIS
(A-R.Püss, R.Rätsep, E.Pevkur, V.Kangro)
  1985 Naltsik/RUS 
4x800 m 9:37.9* TALLINNA KURTIDE KOOL
(H-K.Paukson, A.Kuzmin, A.Liiviste, A.Liin) 
  16.09.98 Tallinn 
400+300+200+100 m 2:08.7* EESTI NOORTE KOONDIS
(E.Pevkur, A-R.Püss, A.Tšeresne, H.Künnapuu) 
  12.06.85 Rakvere 



NEIUD

ALA RESULTAAT NIMI KLUBI KUUPÄEV ASUKOHT
100 m 12,77 Kairit Olenko TKK 27.06.04 Valga
200 m 26,69 Kairit Olenko TKK 14.07.03 Tallinn
400 m 1.00,3* Tiiu Jaansalu Porkuni 07.06.85 Riia/LAT
800 m 2.17,0* Tiiu Jaansalu Porkuni 18.06.84 Leningrad/RUS
1500 m 4.50,0* Tiiu Jaansalu Porkuni 19.06.84 Leningrad/RUS
3000 m 11.04,6 Saimi Pevkur 1.EIK 05.06.91 Tartu
100 m tj. 15,38 Kairit Olenko TKK 19.07.03 Tallinn
400 m tj. 1.09,47 Emilija Potšepko Tallinn 06.07.99 Ateena/GRE
Kõrgushüpe 1.68 Annely Ojastu Porkuni 12.06.79 Tartu
Kaugushüpe 5.37 Anu Ojastu Porkuni 04.06.91 Riia/LAT
Kuulitõuge (4 kg) 11.96 Ingrid Kõllo Porkuni 18.05.78 Rakvere
 kettaheide (1 kg) 30.10 Kairit Olenko TKK 10.05.03 Haapsalu
 Odaviske (600 g) 44.90 Kairit Olenko TKK 15.05.03 Tallinn 
 Vasarheide (3 kg) 28.36 Kairit Olenko TKK 05.10.02 Haapsalu
7 - võistlus 4583 Kairit Olenko TKK 14.-15.07.03 Tallinn
    (14,87 (+3,4)– 160 – 10.75 – 26,69 - 5.36 – 40,29– 3.03,03)       
4x100 m 52,5* TALLINNA KURTIDE KOOL
(H.Marmor, K.Olenko,J.Bolsedonova, L.Laidra)
  09.06.02 Tallinn
4x400 m 4.24,8* TALLINNA KURTIDE KOOL
(E.Saluveer, L. Laidra, H.Marmor, K.Olenko)
  13.09.01 Tallinn 
100+200+300+400 m 2.46,23 EESTI NOORTE KOONDIS
(J.Bolsedonova, K.Olenko, P.Siirak, E.Potsepko) 
  14.09.97 Tampere 


* - käsiaeg

Eesti kurtide kergejõustiku juunioride rekordid (U-20)   (lisatud 21.03.13)