Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Meie sportlased rahvusvahelistel tiitlivõistlustel Jaapanis
Lõppeval nädalal, 3.–5. novembrini 2023 toimusid Yokohama spordistaadionil Olümpiapargis (Setagaya Ward, Tokyo) “Jaapani KSL 20. aastapäeva kergejõustiku meistrivõistlused”ja “Kurtide kergejõustiku koondiste maailmamängud 2023”. Võistlustel osalesid sportlased 11 riigist, sealhulgas Eesti, Tšehhi, Itaalia, Mauritius, Saksamaa, Poola, Slovenia, Ukraina,  Ungari, Türgi ja Taiwan. Ilm oli terve nädala päikesepaisteline ja soe, termomeeter küündis 25 kraadini.
Eestit esindas 3 sportlast: Tanel Visnap, Rinat Raisp ja Marja-Liisa Landar.
Meeste 100 meetri jooksus ja kõrgushüppes võitis esikoha Tanel Visnap, kelle võidutulemus oli 11,05 ja 1.83.
Rinat Raisp saavutas 3.koha 400 meetri tõkkejooksus ajaga 62.79 ja 400 meetri jooksus viienda koha 56.25-ga.
Marja-Liisa Landar tegi kaasa 200 meetri jooksus, kõrgus- ja kaugushüppes.  Kõrgushüppes alistusid kõrgused 1.45, 1.48 ja 151 kõik esimesel katsel. 1.57 jäi seekord ületamata. Kokkuvõttes andis 1.54 ületamine 2.koha. 200 meetri jooksus oli ta ajaga 29,45 neljas.

Kurtide kergejõustikukoondiste maailmamängudelt (DAT) :
Tanel (EDSO)  hüppas  kaugust 6.58 ja teine koht.
Rinat (WDA-B) lõpetas 200 meetri jooksu neljandana 24.81ga.
Kaugushüppes jäi Marja-Liisa (WDA-B) kirja 4.35 ning see tulemus andis 4.koha. Päeva lõpetas 4x400 meetri segateatejooks, kus Rinat jooksis esimesest vahetust. Teatepulga WDA-B sai ta kolmandana, aga finišijoone suutis ta ületada neljandena. Aeg oli 4.03,83.
Koondarvestus: 1.EDSO 47 punkti,  2.Japan Team 42 punkti,  3. WDA - A 39 punkti,  4.WDA - B 28 punkti.

Järgmisel aastal toimuvad 5.Kurtide kergejõustiku maailmameistrivõistlused 12-27.juulini Taipeis/Taiwanis ja 2.Kurtide kergejõustiku koondiste maailmamängud 27-30.novembril Tokyos. Meie kergejõustiklastel jätkub valmistume 25.Kurtide olümpiamängudeks 15-28.novembrini 2025 aastal.