Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
NBDSF MV orienteerumises

 

 

Soomes, Pajulahti olümpia- ja paraolümpia keskuses ning selle lähedases metsapiirkonnas toimusid 11.-14.augustil Põhja- ja Baltimaade kurtide meistrivõistlused orienteerumises. Kokku osales 55 orienteerujat 11 riigist, sealhulgas 6 orienteerujat Eestist.

 

 

 

Võistlused korraldati 5 vanuseklassis nii naistele kui ka meestele ning anti välja  ka auhinnad.

 

 

 

Võistlused toimusid kolm päeva järjest meie jaoks kuumas ja erksa päikese paistel. Harjumatu, et põhjamaal on 27-28 kraadi sooja.

 

 

 

Esimene võistluspäev toimus Pajulahti spordikeskuse piirkonnas. Joosti sprindi distantsi. Meeste klassis võitis leedulane  Mantas Volungevicius, eestlastest oli parim Martin Viljasaar 9.kohaga.

 

Kõige paremini läks naiste veteranklassis. Ilvi Vare võidutses N 50 klassis, Merike Mändsoo oli N60 klassi parim.

 

Sprindi tulemused.

 

 

 

Teine võistluspäev möödus lühirajal, 1,8 km jalutuskäigu kaugusel keskusest metsas, Seelammini laavu maastikul. Tehniliselt raskel maastikul tuli meeste klassis lühiraja võitjaks rootslane Nils Rundström-Forsberg. Eestlased said kolm järjestikust kohta: 11.koht Martin Viljasaar, 12.koht Matti Betlem ja 13.koht Martin Betlem.

 

Ilvi Vare jätkas võistlemist ning napsas endale taas võidu oma grupis.
Lühiraja tulemused.

 


Viimane võistluspäev – tavarada, osutus tehniliselt ja füüsiliselt raskeks. Rada oli paljudele väljakutseks, sest mitmed võistlejad pidid katkestama. Enamus meie eestlasi pidasid lõpuni vastu, Merike Mändsoo katkestas.

 

Meestest osutus teist korda võitjaks rootslane Nils Rundström-Forsberg, Eestist oli parim taas Martin Viljasaar, kes lõpetas 7.kohaga ja talle järgnes 8.kohaga Martin Betlem. Matti Betlem võistles seekord veteranklassis M60 ja sai 1.koha.

Ilvi Vare sai juba kolmanda järjestikuse esikoha oma vanuseklassis.

Tavaraja tulemused.

Soome loodus pakkus kõigile oma parima, sest päike paistis, mets oli mustikaid täis ja finishi tee servas asuv Seelammi järv pakkus kosutavat suplust julgematele.

Orienteerumisvõistluse arvestuses võitis enim medaleid Leedu.

Orienteerujate esindajad ja sportlased mõtisklesid võistluste tuleviku üle, et iga riik saaks panustada ja sportlaste oskusi proovile panna ning lähetada neid võistlustele. Siis saaks oma tulemusi teistega võrrelda. Otsustati ühispöördumine allkirjastada, et edaspidi korraldataks võistlusi senise nelja aasta asemel iga 2 aasta järel. Kalenderplaani järgi võõrustaksime Eestis NBDSF MV aastal 2026.

 

 

Tulemused

Viimati muudetud: 26.08.2022