Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Ühisavaldusega toetatakse Ukraina rahvast ja Ukraina kurtide olümpiamängude võistkonda

Balti- ja Põhjamaade Kurtide Spordi Föderatsioon (NBDSF) saatis ühisavalduse Rahvusvahelisele Kurtide Spordikomiteele (ICSD) sanktsioonide rakendamiseks Venemaa ja Valgevene kurtide spordi organisatsioonide suhtes sh nende eemaldamiseks rahvusvahelisest kurtide sporditegevusest.

Lugupeetud ICSD juhatuse liikmed, ICSD sekretariaat ja piirkondade presidendid See avaldus on kirjutatud kõigi 8 Põhja- ja Baltimaade kurtide spordiliidu toetusel.

Oleme jahmunud Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi sõjalistest rünnakutest suveräänse riigi Ukraina vastu.

Me näeme kohutavaid pilte Ukrainast, kus hooneid pommitatakse, tsiviilisikuid tapetakse ja inimesed põgenevad Ukrainast.

Peame seda väga vastuvõetamatuks ning nõuame Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi rahvusvahelist hukkamõistu.

Nõuame Vene Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi väljaarvamist lähenevatelt suvistelt Kurtide olümpiamängudelt Brasiilias Caxias do Sulis.

Rahvusvaheline Paraolümpiakomitee (IPC) teatas äsja, et Venemaa ja Valgevene sportlased on eelseisvalt paralümpialt Hiinas Pekingis kõrvale jäetud ning ROK on varem soovitanud välja arvata Venemaa Föderatsioon ja Valgevene Vabariik kõikidest rahvusvahelistest spordialaliitudest ning organisatsioonidest. Seetõttu usume, et meil ei tohiks olla kahtlust, et peame kõik koos olema väljas olümpialiikumise ideaalide eest.

Toetume oma nõudmises järgmistele argumentidele:

  1.  Venemaa ja Valgevene sportlaste osalemist kurtide olümpiamängudel rahastavad mõlema riigi valitsused. Samad valitsused peavad sõda. Sõda ei saa alustada ühe käega ja teeselda, et midagi pole juhtunud ja siis teisel käel spordiüritusel üksteist lahkelt tervitada. 
  2. Me ei saa Venemaa ja Valgevene kurte sportlasi kuidagi eristada sellest, mis praegu toimub Ukrainas. Sest see, mis toimub Ukrainas ei tee vahet kurtidel sportlastel ja ülejäänud Ukraina elanikkonnal. 
  3. Vene Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi põhjustatud sõja tõttu, ei ole Ukraina sportlastel võimalust harjutada ohututes ja optimaalsetes tingimustes – erinevalt Venemaa ja Valgevene sportlastest. Meie kindlasti ei usu, et see on olümpiavaimuga kooskõlas. 
  4. Meie arvates ei ole vahet, kas Venemaa ja Valgevene sportlased osalevad oma või neutraalse lipu all. Erinevaid riike esindavad spordialaliidud, mitte värvid riikide lippudel. Seetõttu peavad sanktsioonid olema suunatud föderatsioonidele, mitte nende lipu värvidele. 

Meie nõudmine otsustati 02.03.2022.a. toimunud ZOOMi koosolekul, kus osales 7 NBDSF riiki kaheksast. Kaheksas osapool (Islandi Kurtide Spordiliit) koosolekul ei osalenud, kuid toetab seda avaldust täielikult.

Oleme teadlikud, et Rahvusvaheline Kurtide Spordikomitee (ICSD) peab juhatuse koosoleku laupäeval, 5.märtsil 2022. Ootame olukorda arutamist koosolekul ja kiire sellekohase avalduse tegemist.

Soovime kõike head ICSD-le ja sportlastele üle kogu maailma.

Põhja- ja Baltimaade nimel; Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi – vaata kirja failis.

Viimati muudetud: 07.03.2022