Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Tanel Visnap on kurtide maailmameister

Tanel Visnap võitis Poolas Ljubninis toimuvatel 4. kurtide kergejõustiku maailmameistrivõistlustel kuldmedali 100m jooksus. Finaalis läbis Tanel 100m ajaga 10,54 (tuul +1,6). Antud tulemus on ühtlasi uueks kurtide MM ning isiklikuks rekordiks.

Värske maailmameistri lühike analüüs oma sooritusele:"Keskendusin ainult sellele, et suudan teha hea jooksu, eelkõige oli vaja fokuseerida stardile. Start on hea jooksu alus. Olen oma võiduga väga rahul, kuna viimased päevad olen hädas olnud tagareiega. Uueks eesmärgiks on edukas esinemine kurtide OM ja saada euroopa rekord enda nimele".

4. kurtide kergejõustiku maailmameistrivõistluste avapäeval(23.08.21) osalesid Tanel Visnap ja Simon Teiss 100 m eeljooksudes saades tulemusteks vastavalt 11,16 ja 11,75 . Need ajad viisid neid mõlemaid täna hommikul peetud poolfinaali. Oma poolfinaali Tanel võitis ning pääses ajaga 10,78 kolmandana finaali. Poolfinaalidest pääses parima tulemusega finaali jaapanlane SASAKI Takuma ajaga 10,67 .Simon Teiss piirdus sel korral poolfinaaliga ja kahjuks finaali ei pääsenud.

Avapäeval osales Tanel ka kõrgushüppes saades tulemuseks 1,70 m. Kuna ilm oli väga halb: vihmane, külm tuul ning sooja vaid 14 kraadi, siis otsustas ta end hoida tänaseks 100m (pool)finaaliks ning loobus järgnevatest katsetest.

Cathy Saem lõpetas seitsmevõistluse 8 kohaga kogudes 2839 punkti (100 m tõkkejooks -18,31,kõrgushüpe -1.38, kuulitõuge- 8,34, 200 m jooks - 30,46, kaugushüpe- 3,66, odavise- 23,55, 800m- 2:53.08)

Rinat Raisp jõudis korraliku jooksuga 400 m poolfinaali ja sai 16. koha ajaga 56.19.

Inessa Halliste osales 100 m poolfinaalis ja sai 13 .koha ajaga 13,35.

Homme on stardis taas 3 sportlast - Tanel, Simon ( 200m jooks) ja Rinat (400 m tõkkejooks)