Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Orienteerumise koolitus toimus 4 - 5 oktoobrini Võru Kubija terviseraja piirkonnas

4 - 5 oktoobrini toimus Võru Kubija terviseraja piirkonnas orienteerumise koolitus juhendaja Ilvi Vare eestvedamisel. Koolitusest võttis osa kokku 13 inimest.

Koolitus oli mõeldud eelkõige algajatele ja iseõppijatele, kes soovivad käia päevakutel, metsamatkadel ja kellel on vähene või puudub varasem orienteerumiskogemus. Koolitus toimus kahes osas: teoreetiline ja praktiline õpetus.

Seal õpetati ja tuletati meelde orienteerumise algteadmisi. Peale teoreetilise õppe, järgnes praktiline koolitus- treening Kubija tervisrajal. Metsa minekuks moodustati 3 gruppi koos juhendajatega. Harjutati tingmärkide tundmist orienteerumiskaardil ja nende leidmist maastikul, maastikule paigutatud kontrollpunktide leidmist ja kompassi kasutamist.

Pühapäeval moodustati 2 gruppi, esimene grupp suundus võistlema, teine grupp aga õppima. Võistlejad läbisid Rõuge ürgoru mitmekülgse reljeefiga serva-alade maastikuala, kus 2 aasta tagasi toimusid MM orienteerumisvõistlused. Osalejad leidsid, et maastik oli neile tõesti raske katsumus - seal olid võimsad, peidus olevad sügavad orud ja sood, mitmete tõusude ning langustega. Võistlejad said hea kogemuse raske reljeefiga orienteerumisest Lõuna Eesti maastikul.

Kokkuvõtteks soovivad enamus huvilisi täiendavat koolitust, eriti praktilist tegevust koos juhendajatega - metsas kompassi kasutamine, mäe reljeefi tundmaõppimine ja mitmesuguste tähenduste mõistmine.

Viimati muudetud: 08.10.2019