Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Kokkuvõte EKSL suusatamise meistrivõistlustest

Eesti Kurtide Spordiliidu suusatamise meistrivõistlused toimusid 13.veebruaril 2010 a. Kõrvemaal, Harjumaal.

Keskpäevaks oli ilm toredalt talvine, lund sadas ja külma -6 kraadi. Kõrvemaa matka- ja suusakeskuse rajad olid võistluspäeval veidi pehmed, kuid kenasti sõidetavad. Rajameistrid olid oma tööga edukalt hakkama saanud ja suusarajad olid kenasti läbitavad. Osavõtjate arv oli meeldivalt suur - kohal oli 19 suusatajat, samuti üllatas ka see, et neist meesveterane oli kaheksa.

Starditi kõik koos st ühisstardist, mis lisas võistlusele õlgõla tunnet ja tükikese põnevust. Naiste hulgas võitis üllatusena Pärnu noor neiu Marjo Pevkur, kes osutus parimaks ka tütarlaste hulgas. Marjo Pevkurile kaotas napilt 19 sekundiga Võrumaa naine Heli Haug. Kolmanda koha sai tallinnlane Monika Matsina, kes tuli naisveteranide hulgas võitjaks.

Meeste arvestuses jõudsid väikeste vahedega finišisse kolm paremat. Üllatuslikult krooniti uueks kurtide suusameistriks Võrumaa noormees Daniel Vasser, kes varasemalt ei ole pjedestaali kõrgemal astmel veel seisnud. Pärnakad Madis Kabrali ja Andrus Siigi omvahelist konkureerimist oli põnev vaadata ning teise kohaga üllatas suusaveteran Andrus Siig, kes oli parim ka meesveteranide hulgas.

Poistest sai esikoha Tartu Hiie kooli õpilane Kristjan Gerrasimov.

Järgmisel aastal plaanitakse EKSL suusatamise meistrivõistlused läbi viia Albus.

suusatamine1_2010.jpg suusatamine2_2010.jpg

 

 

 

 

 

Andrus Siig
EKSL suusatamise sektsioon

Viimati muudetud: 21.02.2010