Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Spordinädal 2017 Tallinna Heleni Koolis

IAAF “Laste kergejõustiku” võistlus Heleni koolis


12.oktoobril toimus Heleni koolis IAAFi ülemaailmse kergejõustikunädala raames “Laste kergejõustiku” võistlus, mida juhtisid meie spordiliidu president Sergei Matvijenko, liige Marja-Liisa Landar ja kehalise kasvatuse õpetajad Merike Mändsoo ja Vytautas Daugintis-Ristjan.

Omavahel võistlesid 7-13 aastased poisid ja tüdrukud ning kavas oli: kiir- ja tõkketeatejooks, kestvusjooks, risthüpped, topispalli visked põlvitusest, lasteodavise.

Lapsed olid nii osalejad kui ka kohtunikud: nad fikseerisid tulemused ning arvutasid seejärel kokku võistkonna tulemused. Eelnevates tundides olid lapsed õppinud stopperit ja mõõdulinti kasutama ning protokolli täitma.

Eraldi peab ära märkima tunni turvalisust. Spordivarustus, mida lapsed tunnis kasutasid, oli kool saanud laenuks Eesti Kergejõustiku Liidult. Selle varustuse eelised on lihtsus, ere kujundus, mugavus ja turvalisus. Tunni lõpus sai iga õpilane diplomi.

Lisaks pidas Heleni koolis loen­gu Marja- Liisa Landar 23. Deaflympics kõrgushüppe pronksmedalivõitja. Loen­gu peal­kir­jaks oli va­li­tud „Ka väi­ke­ses koolis võib sir­gu­da olüm­pia­võit­ja”. Olles ise sama kooli vilistlane said kõik veenduda, et unistused võivadki teostuda kui treenida ning liikuda püstitatud eesmärkide suunas.

Galerii

Viimati muudetud: 17.10.2017