info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
16.SEB maraton 13.09.2015 Tallinn

Saimi Sandell (Pevkur) püstitas uue EKSL maratoni rekordi.

13. septembril Tallinna kesklinnas toimunud Tallinna Maratonil osales kokku 50 kurti liikumisharrastajat, neist 1 maratonil, 4 poolmaratonil, 33 kümnekilomeetrisel jooksu- ja käimisdistantsil ning 10 Mesikäpa Lastejooksul. Selle arvuga püstitati uus kurtide osalejate rekord SEB maratonil.
SEB Tallinna Maratonil püstitas Saimi Sandell uue kurtide rekordi naiste maratonidistantsil ajaga 3:51:12. See tulemus lükkas 10.mail 2015 aastal Poolas püstitatud Anne-Mari Pevkuri rekordaja 4:04:03 troonilt. Siim Kämbek läbis meeste poolmaratoni ajaga 1:36.44 (isiklik rekord) ja sai sellega 143. koha. Teiseks tuli ajaga 1:52:21 Argo Purv. Sügisjooksu 10 km naistearvestuses ajaga 46:38 tuli kurt esindaja Galina Kozich (BLR), kellele naiste arvestuses kuulus 27. koht. Teiseks tuli Anne-Mari Pevkur ajaga 50:51. Kolmandale kohale jäi Heli Haug,kes läbis distantsi ajaga 1:03:37.
Meeste 10 kilomeetri distantsi läbis kiireimana Aleksandr Kozich (BLR, üldarvestuses - 387) Teiseks tuli Martin Viljasaar, kes lõpetas ajaga 48:58 (isiklik rekord). Kolmandale kohale jäi Andres Ira - 49.25.

Tänu ilusale soojale sügisilmale sai igaüks oma tulemusi parandada ning tunda mõnu koos suure rahvahulgaga koos jooksmisest.