Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Naised ja sport toimusid 17. jaanuaril Tallinnas

17. jaanuaril toimus Tallinnas Kurtide klubis loeng "Naised ja sport". Ilvi Vare andis ülevaate EDSO poolt korraldatud naiste spordijuhtimise seminarist, mis toimus 7.-8.novembril 2014.a. Madriidis.

Seminari teemaks oli naiste õigused spordis. Sellest rääkis kurt külalisdotsent Dr.Johanna Mesch Rootsist. Tema ettekande teema oli  "Naiste võrdõiguslikkusest ja nende mänguõigustest".Ta kuulub Naiste spordi organisatsiooni töörühma (Women Sport International - WSI ), mis tegeleb just tüdrukute ja naiste õigustega seoses spordi ja sporditööga. WSI organisatsioon tegeleb ka naiste võrdõiguslikkuse küsimusega. Dr. Mesch andis ülevaate kurtide ja vaegkuuljate tüdrukute ja naiste sportimisvõimalustest ning rääkis, mis on organisatsiooni eesmärk ja missioon.

Seminari teisel päeval viidi läbi mini-uuring uurimaks naiste osalemist spordiüritustel ning spordiliidu juhatustes.

Peale seda meenutati EKSL ja liikmeorganisatsioonide kõigi aegade naiste osalust juhtkondades alates 1991.a. kuni 2014.a.Kohapeal loodi Eesti kurtide naiste spordisektsioon. Ühehäälselt valiti esinaiseks Triin Jõeveer ning abilisteks Monika Matsina ja Ilvi Vare.

Tutvu  galeriiga...

Viimati muudetud: 17.01.2015