Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Rahvusvaheline korvpalliturniir Riias

Riia-081213.jpg 7-8 detsembril toimus Riias rahvusvaheline korvpalliturniir 1994a.sündinud ja noorematele poistele.
Võistkondi oli 4: Riia kurtide kool, Valmiera kurtide kool, Riia eriinternaatkool, Tartu Hiie kool.
Esimene mäng oli Valmiera kooli vastu ,praktiliselt kohe peale 4 tunnist bussisõitu ja veel linnas trollidega seiklemist pidime mängima esimese mängu. Asjaolu ,et meie võistkond oli 5- liikmeline(6 liige istus enne väljasõitu vigastatud hüppeliigesega varumeeste pingil) ei lubanud meil vigade pärast agressiivset kaitset teha,olime ettevaatlikud ja vigu tegema ei tormanud. Poolaja võitsime 4 punktiga ,kuid peale seda tuli mõõn ja jäime kaotusseisu. Lõpu eel pingutasime kõvasti ja 8 sek enne mängu lõppu olime vaid 2 punktiga taga ja pall meie käes. Minutilise pausi järel kokku lepitud kombinatsioon toimis hästi ja Jaan Sulev mängiti korvi alla vabaks, kuid selles mängus üle 40 punkti visanud poiss seda viset kahjuks sisse ei saanud ja nii tuli vastu võtta valus 2 punktiline kaotus 59-61.
Teine mäng Riia erikooliga tuli juba lõdvemalt ,rabeda 1. veerandaja järel saime mängu käima ja võit tuli 99-41. Väike võimalus 1. kohale tulla oleks olnud see kui Riia kurtide kool võidaks Valmiera. See lootus püsis. Algus oligi meile soosiv. Tugev Riia kool,kellel oli 9 võrdselt head mängijat tegid Valmiera kooliga mida ise tahtsid ja poolajaks juhtisid juba 20 punktiga kuid siis hakkas nende edu sulama. Visa Valmiera kool kogu aeg vähendas vahet ja lõpuks suutsid nad 1 punktiga Riia kurtide kooli võita,mis kustutas ka meie 1. koha lootused. Seega astusime pühapäeval vastamisi Riia kurtide kooliga 2-3koha mänguks. Riia kurtide kool oli püha viha täis eelmise päeva valusast kaotusest. Meiegi tahtsime tõestada ,et esimese päeva kaotus Valmierale oli tingitud reisiväsimusest. Ainult ,et Riial 9 mängijat meie 5 vastu. Algus oli hea, läksime tänu Jaan-Sulevile kiirelt juhtuma ja enne viimast veerandaega oli see turvaliselt 16punktiline. Kuid viimasel veerandajal hakkasid lätlased imeliselt tabama ja eks meie 5 poisi jaks oli ka otsakorral. Lätlased suutsid 2 min enne lõppu viigistada. Õnneks olime oma vigasid hoidnud ja viimased 2 min suutsime agressiivset kaitset mängida ja raske võidu võtta 54-50. Seega turniirilt 2.koht. Natuke jääb kripeldama avamängu Valmieralt saadud napp kaotus,mis maksis meile 1.koha. Turniir oli põnev ja andis postele palju julgust ja enesekindlust ,kuidas raskes olukorras toimida. Täname Eesti Kurtide Spordiliitu, kes võimaldas selle reisi meil ettevõtta.