Uudiste arhiiv
EPOK sisekergejõustiku MV toimusid 24.jaanuaril 2016.a. Tallinnas

EPOK_EKSL-MV-sisekj-osalejad-2016.jpg Pühapäeval 24.jaanuaril toimusid esmakordselt Eesti Paraolümiakomitee meistrivõistlused sisekergejõustikus. Eesti Kurtide Spordiliit oli esindatud 30 sportlasega erinevatest liikmesklubidest ja koolist. Meie kurtidelt noortelt sportlastelt oodati eelkõige seda, et nad õpiksid, kuidas käituda nii suurtel võistlustel.

Meie noored kergejõustiklased tegid aga kõik väga korraliku võistluse. Väga tublilt võistlesid ka tüdrukud. Tüdrukute 60 m jooksus võitis Ann-Ornella Öpik 9,08 -ga. Kristiina Leilop (Hiie kool) läbis kõige kiiremini selle vanuseklassi 200 meetrit 32,20- ga. Kaugushüppes tegid hea tulemuse Silja-Liis Öpik, õed Anete ja Annabel Veerema. Silja-Liis hüppas 3.96 ning sai sellega 1.koha. Kõik tüdrukud hüppasid oma isikliku rekordi.

Poiste 60, 200 meetri jooksus ja kaugushüppes võitis Rinat Raisp, kes püstitas kolmel alal isikliku rekordi. Tubli!

Väga korralikke tulemusi näidati ka naiste 60 meetri tõkkejooksus. Alavõidu sai Kairit Olenko 9,36-ga. Talle järgnesid Marja-Liisa Landar 10,18-ga ja Cathy Saem 11,45-ga. 60 meetri jooksus sai esikoha Melisa Ozerska 8,65-ga.
Lisaks oli Cathy Saem esimene 200 m jooksus 29.19ga. Naiste kõrgushüppe võitis Marja-Liisa Landar 1.55-ga.

Meeste arvestuses noppis kolm esikohta Jorgen Liiv. 60 meetri jooksus sai igati korraliku aja 7,80, kaugushüppes tuli võit tulemusega 6,21 ja kuulitõukes 10.29-ga. 200 m jooksus võitis Kristjan Gerassimov 25.06-ga. 1500 m jooksus tuli esimeseks Siim Kambek, kelle aeg oli 4.43,52. Kõrgushüppes sai esikoha Jaan-Sulev Öpik 1.70-ga.

EPOK sisekergejõustiku meistrivõistlused olid üheks etapiks EKSL kergejõustiklaste ettevalmistuses 2016.a. tiitlivõistlusteks. Kergejõustiklastel jätkub valmistume selle talve kõige tähtsamateks võistlusteks. Juba 2 nädala pärast toimuvad A ja B vanuseklassi Eesti meistrivõistlused ning 4 nädala pärast ka juunioride ja noorsoo meistrivõistlused!