Uudiste arhiiv
EKSL orienteerumise MV sprin

IMG_2973orientsprint.jpg Laupäeval, 13. juunil toimusid 7. EKSL orienteerumise sprindi MV Põlva maakonnas Valgjärve vallas Pikajärvel Cantervilla mõisas.
Maastik oli huvitav, rajale jäi mitu väikest tiiki, kontrollpunktid olid osavalt maha pandud-märgitud. Distantsid läbisid nii mängumaad ( veepark, liumägi, autorada, igasuguseid mänguväljakuid) ent vahepeal läbisid ka mitut tiiru tiikide ümber.
Medalid jagati välja 3 vanusklassis. Kohal oli 15 orienteerujat. Esimest korda ei antud naiste klassi medalid, kuna puudusid osalejad, osad tugevamad orienteerujad jätsid seekord tulemata.

Ainsana poiste klassis lõpetas esikohaga Rinap Raisp Tallinn KSS Talkur.
Naisveteranide 1,6 km 16 kontrollipunktiga rajal võidutsesid Pärnu KSS Eero sportlased.Esikoha saavutas Ilvi Vare ajaga 15,26 , teisena lõpetas Anne-Mari Pevkur.Kolmanda kohaga üllatas sellel aastal alustanu Sirie Luik Tartu KSS Kaar.
Meeste 2 km pikkusel 21 kontrollpunktiga distantsil oli parim ajaga 17,17 Vaiko Vare Pärnu KSS Eero, teisena lõpetas Martin Viljasaar Võrumaa KÜ enam kui nelja minutise kaotusega esikohale. Kolmanda kohaga üllatas Taavi Saar Pärnu KSS Eero. Meesveteranidest lõpetas parimana Pjotr Kuznetsov Tartu KSS Kaar, teiseks tuli Sergei Matvijenko Tallinn KSS Talkur ja kolmanda koha saavutas Jaarek Luik Tartu KSS Kaar.