Uudiste arhiiv
NBDSF orienteerumise MV Vilniuses

Eesti-koondis-orient-NBDSF14.jpg 28.maist kuni 1.juunini 2014.a. toimusid NBDSF MV orienteerumises Leedus. Võistlused toimusid kahes kohas – sprindi ja lühiraja võistlused viidi läbi Vilniuse maakonnas ning tavarada ja teatejooks Kirde–Leedus, Zarasai´s. Eestit esindas ainult 2 sportlast: naiste klassis Ilvi Vare ja meesveteranide klassis Matti Betlem. Autasustamisele läksid kolm võistlusklassi: naiste N 21, meeste M 21 ja meesveteranite M 45 vanuseklassid.

Osavõtjaid riike oli 10 ning orienteerujaid kokku 47 sportlast.

Esimesel päeval võisteldi sprindis Vilniuses, Antakalnis. Matti Betlem saavutas M 45 klassis kolmanda koha, Ilvi Vare sai N 21 klassis 11.koha.
Teisel päeval oli kavas lühirada Vilnuse maakonnas, Naujoji Vilnias. Oli palju mäekupleid ja tõususid 300 meetrit 3,6 km kohta. Matti Betlem saavutas lühiraja jooksus taas kolmanda koha ja teise pronksmedali, Ilvi Vare jäi 15.kohale.

Laupäeval ja pühapäeval toimusid Zarasai´s kuuljate Balti meistrivõistlused. Sealhulgas võistlesid ka kurdid orienteerujad paralleelselt koos kuuljatega. Huvitaval maastikul algasid jooksud tavarajal ja lõppesid teatejooksudega tihedas vihmasajus. Seekord eestlased poodiumile ei jõudnud. Matti Betlem leppis neljanda kohaga ja Ilvi Vare sai 13.koha.
Meie sportlased osalesid ka teatejooksudes segavõistkonna koosseisus, sest oma võistkonda ei olnud võimalik komplekteerida.

Võistluste parim orienteeruja oli leedulane Tomas Kuzminskis 4 kuldmedaliga.

Nelja aasta pärast võõrutab NBDSF MV Rootsi.