Uudiste arhiiv
Kairit Olenko võitis hõbeda

K-Olenko-Sofia-31-07-13.jpg Kairit Olenko saavutas naiste seitsmevõistluses II koha tulemusega 4855 punkti, see on 9 punkti rohkem kui Taipei kurtide olümpial neli aastat tagasi. Kuid seekord kuldmedaliks sellest ei piisanud ja kuldmedal jäi 75 punkti kaugusele. Esikoht läks venelannale Anastasia Klechkinale tulemusega 4930 punkti. Kolmas oli Ksenia Zhukova tulemusega 4337 punkti.
Kairiti treeneri Timo Tõnisma sõnutsi ei tulnud seekord seda jooksu 800m, mida oleks vaja olnud, et võita kuldmedal. Esimese ringi lõpus andis tunda ka valulik hüppeliiges, mis takistas andmast maksimumi.
Kairiti üksikalade tulemused:
15.28 - 1.64 - 12.75 - 26.69 - 5.76 - 43.55 - 3.04,39

Emilja Manninen saavutas naiste 400m jooksus tubli neljanda koha. Medal võeti käest viimase 10 meetriga. Tulemus 57,67.

Esikoht valgevenele 55,34. Kolmas koht inglannale tulemusega 57,47 .