Uudiste arhiiv
Eesti Paralümpiakomitee meistrivõistlused sisekergejõustikus 2022.a.

5.märtsil selgitati Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis välja talvised Eesti kurtide meistrid. Osalejaid oli paraku vähem kui mullu. Võistluste peakohtunik oli Timo Tarve.

Jätkuvalt väga head vormi näitas Tanel Visnap, kes võitis neljal alal: 60 m - 7.03, 200 m - 23.04, kõrgushüpe - 1.80 ja kaugushüpe - 5.89. Simon Teiss saavutas 60 m teise koha korrates isiklikku rekordit 7,38. Rinat Raisp oli teine 200 m jooksus 24.93 (isiklik rekord) ja kõrgushüppes tulemusega 1.65. Meeste kuulitõuke võitis Jorgen Liiv tulemusega 10.29.

Marja-Liisa Landar tegi seekord kaasa naiste 60 m ja 200 m jooksudes, kõrgushüppes. Tema tulemused olid 8,75 - 29,51 - 1.56. Inessa Halliste võitis 60 m jooksu ajaga 8,71.

11-aastane Kate Paukson osales tüdrukute U14 kolmel alal: 60 m - 11,08; 200 m - 39.71 ja kaugushüppes 3.19 (kõik uued isiklikud rekordid).

12-aastane Risto Peetri võitis poiste U14 kolmel alal 60 m -11,52; 200 m - 41.45 ja kaugushüppes - 2.87 (mõlemad isiklikud rekord).

Tulemused

Eesti Paralümpiakomitee sisekergejõustiku meistrivõistluste järel kinnitas Eesti Kurtide kergejõustikusektsioon lõplikult ka Brasilias 1. - 15. mail toimuvate 24. Kurtide olümpiamängudel osaleva 5-liikmelise Eesti koondise. Koondisesse kuuluvad Marja-Liisa Landar, Inessa Haliiste, Tanel Visnap, Simon Teiss ja Rinat Raisp. Treenerid on Sergei Matvijenko ja Raimond Luts.

Viimati muudetud: 11.03.2022