Uudiste arhiiv
Eesti karikavõistlustest 30.01.2022

Pühapäeval, 30.jaanuaril toimusid Tallinnas Eesti kergejõustiku karikavõistlused. Meie sportlastest olid kõige paremas hoos jooksjad.

Tanel Visnap (SK Maret Sport) tegi kaasa 60 meetri jooksus ja 4x200 meetri teatejooksus. 60 m jooks õnnestus väga kenasti - ajaga 6,87 (eelmine rekord 6,86) saavutas ta kolmanda koha. Pisut pakkus pinget mõistagi 4x200 meetri teatejooks, kus Tanel jooksis esimest vahetust ja aitas oma võistkonnal saavutada neljanda koha.

Rinat Raisp (EKSL) alustas oma võistluspäeva 60 meetri tõkkejooksuga, kus esmakordselt tuli joosta kõrgemaid tõkkeid pikema tõkkevahega. Avastardi kohta õnnestus see igati korralikult - ajaga 10,02 saavutas ta 5.koha. Samuti läks ta esimest korda 800 meetri starti väga julgelt ja riskeerivalt jooksma. Alguses võttis tugevate jooksumeeste tempo vastu ja läks proovima, kas kannatab lõpuni joosta. Kuni 650 meetrini saigi ta oma ülesandega väga hästi hakkama. Viimased 150 meetrit läksid aga väga raskeks ja lõpuks kustus jõud täiesti. Tulemuseks aga ikkagi korralik 2.14,25, mis andis 14. koha.

8.jaanuaril Aleksander Tšikini mälestusvõistlustel 600 meetri jooksus püstitas Rinat isikliku rekordi 1.36,33, mis andis 11.koha. Naiste 60 meetri tõkkejooksus ja kõrgushüppes osales Marja-Liisa Landar, kes ületas kõrguse 1.55, mis andis talle 6. koha. 60 meetri tõkkejooksus sai ta 18.koha 9,93-ga.

16.jaanuaril Tartus toimunud talvise sprindi mitmevõistlusel osalesid Tanel Visnap, Simon Teiss, Rinat Raisp ja Mikkael Päären.

Tanel tegi kõigepealt kaasa 60 meetri jooksus. Isiklik rekord jäi veel 2 sajandiku kaugusele - 6,86. 200 meetri jooksus sai Tanel kolmanda koha, joostes ajaks 22,41. Kahe ala kokkuvõttes saavutas Simon 8.koha, Rinat - 11.koha ning Mikkael 12. koha. Simon läbis 60 meetrit 7,46-ga ja 200 meetrit 24,26-ga (isiklik rekord). Rinat jooksis 60 meetrit 7,81ga ja 200 meetrit 25,37-ga (mõlemad isiklikud rekordid). Mikkeal läbis jooksud 8,31 ja 28,68.