Uudiste arhiiv
EM orienteerumine esimene võistluspäev – sprint Vilnius Gediminase avenüül

Jooksti tasasel maastikul vanalinna piirkonnas, mis hoonestatud nõukogude arhitektuuriga. Võistluskeskus asus Leedu parlamendi palee lähedal.

Meeste klassis osales 28 orienteerujat, kes läbisid 3,7 km 21 KP, Martin Viljasaare lõpetas EM debüüdil 15. kohaga aeg 18.47.Ta keskendus stardi eel rahulikult ja pani rôhu peamiselt läbipääsudele, kus olid paljud hoonete väravad. Ôuealad olid kinnised, läbipääse vähe, hoonete sisehoovis igasugused väikesed majad ja pargitud sõidukid.
Meeste võitjaks tulid ukrainlane Nazar Levytsyi, teiseks Ravil Iniyatullin Venemaalt, kolmandaks Volodymyr Fedoseienko Ukrainast.

Naistest osales 22 orienteerujat läbides 3,1 km 18 KP, võistluse vanima osaleja Merike Mändsoo lõpetas 18.kohaga.Tema sõnul jooksis oma vastava tempoga, paar pisiviga tuli.
Naiste tuli Hanna Fedosieieva, Ukraina, teiseks Antonina Naidionova, Venemaa, kolmandaks Hanna Androsovych, Ukraina.

Viimati muudetud: 06.09.2021