Uudiste arhiiv
Eesti U20 ja U23 meistrivõistlustest

3.-4.juulil toimusid Rakveres Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlused. Nädalavahetusel olid võistlustules U18, U20 ja U23 vanuseklass.

U23 vanuseklass

Kõige vanemas vanuseklassis tegi meie sportlastest kaasa ainult Rinat Raisp. 100 meetri finaalis sai ta ajaks 12,23 (+4,1). Sama päeva õhtul tuli jooksma minna ka 400 meetri jooksu, mis valmistas meile kõigile aga suure pettumuse. Jooks kulges väga raskelt juba esimestest meetritest peale. Tulemuseks tuli 56.43. Kahe jooksu kokkuvõttes andis see 10.koha. Rinati isiklik rekord on 55,71 ja hooaja tippmark 56,06. Suurest pettumusest tuli aga kiiresti üle saada, sest teise võistluspäeva hommikul ootas ees Rinati põhiala 400 meetri tõkkejooks. Õnneks oli seisund selleks jooksuks hoopis teistsugune, aeg 1.06,40 andis kolmanda koha ning pronksmedali. Eelnev isiklik rekord oli 1.09,28 sekundit, mis joostud 2019. aastal ja 200 meetri jooksus andis aeg 24,36 (+3,0) seitsmenda koha.
Kõikide jooksude ajal puhus lubatust suurem taganttuul, nii et edetabelikõlbulikud need tulemused siiski ei olnud.Kuna tegu oli Rinati hooaja avastardiga, siis loodan, et tulemused suve jooksul siiski veel paranevad.

Inessa Halliste tegi kaasa 100 ja 200 meetri jooksudes ning kaugushüppes. Lühemal distantsil sai ta oma eeljooksus aja 13,44 (+1,7). Kolme jooksu peale kokku andis see 12.koha. Pikemal distantsil sai Inessa ajaks 27,47 (+3,1), mis andis 8.koha. Kaugushüppes jäi tal kirja 5.09 (-0,7) ning see tulemus andis 9.koha.

Väljaspool arvestust osalesid võistlustel Marja-Liisa Landar 100 meetri tõkkejooksus, mille ta läbis 17.23 (-1,2) ja hüppas kõrgust 150. Cathy Saem hüppas kaugust 4.36 ning kolmikhüppes jäi tal kirja 10.48.

U20 vanuseklass

Selles vanuseklassis oli võistlemas Simon Teiss, kelle võistlused algasid avapäeval 100 meetri jooksuga, kus ta sai oma eeljooksus 10.koha ajaga 11,50 (+2,2). Simoni senine isiklik ja ütlasi Eesti kurtide rekord oli 11,38 joostud 15.juunil Viljandis.
Ka 200 meetri jooksus püstitas Simon isikliku rekordi 23,20 (+0,8). Senine rekord paranes 26 sajandikuga. Selle ajaga oli Simon kaheksas.

Järgmised võistlused on juba 14.juunil Türil, kus toimuvad Eesti Paralümpiakomitee / Kurtide Spordiliidu meistrivõistlused, kus võisteldakse noorte ja täiskasvanute võistlusklassis.

P.S. Pühapäeval 4.juulil õnnitleti Sergei Matvijenkot möödunud juubeli puhul Rakveres Eesti Kergejõustikuliidu poolt.

Viimati muudetud: 08.07.2021