Eesti koondis alustas teekonda Brasiiliasse kurtide olümpiamängudele
Veebruari võistlused on pakkunud väga erinevaid emotsioone

Veebruaris on meie koondise sportlastel ja koondise kandidaatidel olnud üsna tihe võistlusgraafik. Vaatame nüüd pisut lähemalt üle, kuidas neil on võistlustel läinud. Kõigepealt Tallinnas toimunud Eesti U23 vanuseklassi ja täiskasvanute meistrivõistlused, kus nii Rinat Raisp ja Tanel Visnap võitsid ka medaleid! Kuna Eesti meistrivõistlustele lubati igal alal võistlema kuni 8 sportlast, siis toimus kohe finaaljooks.

20. veebruaril Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Eesti täiskasvanute meistrivõistluste avapäeval tegi kaasa 60 meetri jooksus Tanel Visnap, kes võitis hõbemedali! See oli temale esimene Eesti meistrivõistluste medal sisevõistlustelt!

Samas toimunud lisajooksu läbis Tanel Visnap kuuldeaparaadita ja lõpetas selle teisena, püstitades uue Eesti kurtide siserekordi 6,98 (reaktsiooniaeg 0,253 sekundit). Finaalis kasutas Tanel kuuldeaparaati ning hea stardiga (reaktsiooniaeg 0,190 sekundit) õnnestus joosta koguni uus Valgamaa rekord 6,86.

14.veebruaril Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimunud Eesti U23 vanuseklassi meistrivõistlustel jooksis Rinat Raisp ennast meeste 60 meetri tõkkejooksu finaalis medalile - pronks tuli ajaga 10,03 sekundiga (isiklik rekord!) Rinatile oli tegu esimese Eesti noorsoo meistrivõistluste medaliga! 200 meetri jooksus oli tema aeg 25,28. Selle tulemusega oli ta kaheksas.

Naiste U23 kaugushüppes tegi kaasa Inessa Halliste, kes tulemusega 5.27 (isiklik rekord) saavutas nelja koha.

7.veebruaril osales Cathy Saem viievõistluses rahvusvahelise mitmevõistluse raames peetud Eesti meistrivõistlustel Tallinnas. Võistlust alustas 17 mitmevõistlejat. Viie ala kokkuvõttes sai Cathy lõpuks 14nda koha (eestlaste hulgas üheksanda koha) 2286 punktiga: 60 m tj - 10.51, kõrgus - 1.35, kuul 8.89, kaugus 4.19, 800 m - 2:56.64

6.veebruaril rahvusvahelise mitmevõistluse raames lisaalana peetud meeste 60 meetri jooksus oli stardis lisaks favoriidiks olnud Henri Sai ´ale(6,78) ka Tanel Visnap (6.88) ja Ken-Mark-Minkovski (6.93)

2.veebruaril Tartu Ülikooli spordihoones peetud 9. Martin Kutmani mälestusvõistluste säravaimad tulemused tehti sprindis. Meeste 60 meetri jooksu võitis Tanel Visnap ajaga 6.87 sekundit, mis on uus Valgamaa rekord.

Viimati muudetud: 23.02.2021