Eesti koondis alustas teekonda Brasiiliasse kurtide olümpiamängudele
Võrukad olid suusatamises parimad

Eesti Kurtide Spordiliidu suusatamise meistrivõistlused toimusid 13.veebruaril Jõulumäe Tervisekeskuses, Häädemeeste vallas, Pärnumaal. Osales 8 meest, kes läbisid 5 km distantsi ja 5 naist, kes omavahel võtsid mõõtu 2,5 km rajal. Vaatamata eelmiste päevade tugevatele miinuskraadidele oli temperatuur võistluspäeval Jõulumäel 3 miinuskraadi ümber.

Meeste arvestuses tuli võitjaks Võrumaa KÜ liige Daniel Vasser ajaga 14,41 minutit. Teisele kohale platseerus veteransuusataja, pärnakas Andrus Siig, kes kaotas võitjale 1 minuti ja 25 sekundit. Kolmanda koha saavutas üllatuslikult Pärnu noorsportlane Andre Siig.

Naiste arvestuses sai esikoha võrulane, veteransuusataja Heli Haug, tema aeg oli 10,34. Teise ja kolmanda koha pärast käis äge rebimine, teenitud teise koha sai üllatuslikult samuti võrulane Gelly Needo, ajaga 12.20. Vaid mõne sekundiga kaotas talle tallinlanna, veteransuusataja Monika Matsina, läbides distantsi ajaga 12.26 ning tulemuseks tubli 3.koht. Võrumaa Kurtide Ühingu suusatajad tulid nii naiste kui ka meeste arvestuses võitjateks. Palju õnne võitjatele!

Järgmisel talvel loodame suusavõistlusi läbi viia kas Lääne-Virumaal või Võrumaal. Samuti vaja selgusele jõuda, kas on võimalik teha 2-päevane üritus.

Suusatajad soovisid, et üks päev oleks võistluste päev ja teisel päeval võiks kuhugi suusamatkale minna. Küsimus on majutuses, et oleks võimalik ööbida. Eesti Kurtide Spordiliidu suusasektsioon tänab kõiki sportlasi ja kohtunikke, kes osalesid võistlustel keerusel ajal. Koroonakriisi kiuste tulid hakkajad suusatajad Jõulumäele, et taas sõpradega kokku saada ja võistlussporti nautida.