Uudiste arhiiv
Eesti Paralümpiakomitee kergejõustikuvõistlused

10.juunil 2018.a. toimusid Rakveres Eesti Paraolümpiakomitee korraldatud kergejõustiku meistrivõistlused juba neljandat korda. Võistlusele oli tulnud kurdid ja kuulmispuudega sportlasi Talkurist, Võrumaa KÜ, Pärnu KSS "Eero", Tartu KSS "Kaar" ja Tartu Hiie Koolist. Ilm oli ilus ja soe.

Võistkondlikus arvestuses oli edukaim Tallinna Kurtide Spordiselts "Talkur" 336 punktiga, teine Võrumaa KÜ - 171 punktiga, kolmas - Tartu Hiie Kool 130 punktiga.

Selgitati välja 2018.a. Eesti kurtide meistrid, kellele pandi kaela meistrimedalid.

Heade tulemuste eest hoolitsesid järgmised sportlased: U18 vanuseklassis võitis neli individuaalset kuldmedalit Karl Kristjan Kajak, olles sellega nädalavahetuse edukaim sportlane. Poiste 100m jooksu läbis Kajak ajaga 11,52, 400m jooksu 54,91ga (isiklik rekord), kaugushüppe 6.21 (tuul 2,5 meetrit sekundis) ning kõrgushüppe lõpetas tulemusega 1.60 (isiklik rekord). Rinat Raisp püstitas isikliku rekordi 100 meetri jooksus 12,8 ja kõrgushüppes 1.55.

Cathy Saem võitis naiste 400 m jooksu ajaga 1.07,91 (isiklik rekord), kaugushüppes sai tulemuseks 4.80 ( tuul 2,8 meetrit sekundis) ja kõrgushüppes ületas 1.45. Melisa Ozerska võitis naiste 100 m jooksu ajaga 13,47 ja kuulitõukes sai 4 kg kuuliga tulemuseks täpselt 8.00 meetrit.

Meeste 100 ja 1500 meetri jooksu ning kuulitõuke võitis Jorgen Liiv tulemusega 11,56, 6:07.4 ja 10.57 (isiklik rekord). Kõrgus- ja kaugushüppes võitis Tanel Visnap tulemusega 1.70 ja 5.86; kettaheite – Gert Krehov 27.07; odaviske - Kristjan Gerassimov - 38.27

Palju õnne medalivõitjatele!

Tulemused leiab siit..

Pildigalerii...

Eesti Kurtide Spordiliit kinnitas 12.05.2018.a. Tallinnas toimunud koosolekul IV Euroopa kurtide noorte meistrivõistlustele (29.06 -1.07 2018) Sofiasse Bulgaariasse sõitva delegatsiooni koosseisu: 4 sportlast, koondise juht Marja-Liisa Landar ja treener Raimond Luts.

Sportlased:
1. Silja-Liis Öpik - U18 100 m tj., kaugus- ja kõrgushüpe
2. Kristina Leilop - U20 100 m, 200 m, 400 m ja kaugushüpe
3. Karl Kristjan Kajak - U18 100 m, 200 m, 400 m, kaugushüpe, kuulitõuge ja odavise
4. Rinat Raisp - U18 100 m, 200 m, kaugus- ja kõrgushüpe.

Eesti koondis lahkub Tallinnast 27.juunil kl 12:30 lennuga ning saabub tagasi Tallinna 3.juulil kell 00:10.

EKSL kurte kergejõustiklasi toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Paralümpiakomitee.

Viimati muudetud: 11.06.2018