Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
49. Balti kuulmispuudega koolinoorte spartakiaad Riias

22-24.märtsil toimusid Riias järjekordsed, arvult 49. Balti kuulmispuuetega koolinoorte mängud.

Eesti koondis oli esindatud 23 noorsportlasega.

Esikohad saadi males (Rinat Raisp, Risto Tamme, Merilin Aun, Liisa Torpats) ja samuti kabes (Simon Teiss, Andre Siig, Silja Liis Öpik, Merilin Meremaa).

Nii tüdrukud kui ka poisid saavutasid korvpallis teise koha. Alistati Läti ja kaotati Leedule. Kui tüdrukud (Dana Mets, Karina Põlluveer, Merilin Aun, Triin Trumm, Kristiina Leilop, Ilona Reinrare, Silja Liis Öpik, Maris Kits) jäid Leedukatele kindlalt alla siis poisid olid lähedal Leedukate alistamisele. Vahepeal ligi 25 punktiline kaotusseis suudeti 1 min. enne lõppu mängida 3 punkti peale, kuid otsustaval rünnakul kaotati pall ja lõpuks olid Leedukate võidunumbrid 75:68. Poiste südikas võistkonnas mängisid Andre Siig, Mikkael Päären, Jegor Andrejev, Simon Teiss, Karl Kristjan Kajak, Risto Tamme, Tarco Tedre ja Sergei Formaljov. Kahjuks ei saanud vigastuse tõttu turniirist osa võtta meie üks parimaid mängijaid Andel Palk. Kes teab mis siis oleks saanud???

Samuti ei saanud haiguste ja muudel põhjustel osaleda meie parimad lauatennisistid, seega tuli nad asendada kogemusteta mängijatega. Kui lauatennises oleme viimasel ajal ikka esikohti saanud siis seekord pidime leppima viimase kohaga . See paraku kustutas lootused ka üld esikoha võitmiseks.

Ujumises ei päästnud meid viimasest kohast ka Otto Peeter Pärnsalu selili ujumise võit ja Sandra Heinlandi medalid erinevatelt distantsidelt.

Kokkuvõttes olid 3 Baltiriiki väga võrdsed. Nii Eesti ,Läti kui Leedu kogusid kõik võrdselt 2 alavõitu, kuid kuna lauatennis ja ujumine andsid rohkem punkte siis kogusid Lätlased ja Leedukad võrdselt 24 punkti ja Eestlased 22 punkti.

Pildigalerii

Viimati muudetud: 05.04.2019