info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Kurtide olümpiapäevik 25 juulil

* 25 juuli *

Kurtide olümpial kavas olnud orienteerumise teine võistlusala lühirada toimus 25. juulil Bayraktepe looduspargis. Tulenevalt kõrgendatud turvariskist olid korraldajad võistlusmaastikuturvamiseks looduskaitsealal rakendanud politsei ja sõjaväe abi. Lühiraja tehnilised andmed- pikkus 4310m, kontrollpunktide arv 19, tõusumeetreid 280m. Füüsiliselt väga raske rada, paljude looduslike takistuste eripärase Türgile omase looduspargi taimestikuga. Lisaks 35 kraadine palavus, päike ning ülesmäge distants. Eesti koondislane Vaiko Vare läbis raja lõpuni vaatamata väga kuumast ilmast ning joogipunkti puudumisest võistlusrajal. Kahjuks läks raja läbimiseks aega rohkem kui oli kontrollajaga ettenähtud ning sellest tulenevalt ei saanud ta kirja tulemust protokolli. Vaiko Vare kirjelduse järgi oli stardist kuni esimese punktini järsk tõus, millele järgnes juba väga tihe ürgmets okkaliste taimedega, mis raskendas läbipääsu ja võttis suurema osa jõust. Lisaks mõjus lõpptulemusele ka tekkinud vedeliku puudus. Paljud sportlased jõudsid finišisse kriimustustega ja rebenenud riietusega. Meestes läks kaksikvõit venelastele Valeri Novikov, Vladimir Grinin ja kolmandaks tuli ukrainlane Oleksandr Sankin. Tulemused

Türgis Samsunis kurtide olümpiamängudel oli täna meie meestel pääsuks veerandfinaali kohtumine Valgevene duoga. 1-16 pingereas olid BLR 7-s ja EST 10-s. Kohtumise alguses oli meil suurepärane võimalus, kuid kahjuks teise geimi lõpus otsustavatel hetkedel toimus murrang Valgevene kasuks. Kolmas geim kuulus täielikult vastastele. Kokkuvõttes 1-2 kaotusega 9-16, koha jagamine. Meie mängud selleks korraks on lõppenud ja sügisel jätkame uut hooaega 2018. aasta EM turniiriks Kiievis.

Bowlinguhallis olid taaskord võistlusrajal meie naismängijad. Täna võisteldi kolmikutes. Eli Haga tegi taas hea tulemuse saavutades 1169 p. Sirie Luik kogus 890p. Praegune tulemuste seis on Eli Haga 27. koht 3168p. Sirie Luik 52. koht 2725p. Viimane võistluspäev bowlingumängijatele on tulemas 28.juulil.

Viimati muudetud: 25.07.2017