Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
23. kurtide olümpiamängud avatud

23. Kurtide suveolümpiamängude suurepärane avatseremoonia!

 18. juulil avati 23. kurtide suveolümpiamängud suurejoonelise avatseremooniaga. Käesolevad mängud on koondanud Samsuni  3148 sportlast 97 erinevast riigist. Kokku osaleb olümpial üle 5000 osavõtja.

Avatseremoonia toimus 19.mai nimelisel staadionil, kus kõikide riikide sportlased, treenerid ja delegaadid said tervitada võõrustajaid ning konkurente. Paraadi järel edastasid president Recep Tayyip Erdogan ja peaminister Binali Yıldırım oma videosõnumitega edu kõigile sportlastele, kes võistlevad 23. kurtide suveolümpiamängudel.

Samsuni linnapea Yusuf Ziya Yılmaz tuletas meelde, et Samsunil on nüüd lisaks tõrvikule omane olümpiatulelatern. Yılmaz lisas ka, et Deaflympics 2017 on suurepärane võimalus saata kogu maailmale spordi kaudu rahu sõnumeid. Samsuni kuberner Osman Kaymak ütles, et nad on kogenud Türgi ja Samsuni ajaloo üht olulisemat päeva: "Me näitame, et saame suurepäraselt korraldada suveolümpiamänge, korraldades kurtide olümpia kõige paremal viisil. Meie soov on lõpuks korraldada suveolümpiamänge. "

ROK-i asepresident Sam Ramsamy esines Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bachi nimel. Bach sõnum oli, et toetab täielikult ICSD tegevust kogu maailmas ja kurtide sport on olümpiapere oluline osa.

ICSD president Valery Rukhledev rõhutas, et Deaflympics toimus esmakordselt 1924. aastal ja see on vanuselt teine ​rahvusvaheline võistlus ajaloos. ICSD veendus, et Türgi tuli oivaliselt toime mängude ettevalmistamise protsessiga ja et Türgi võib seada maailmale eeskujuks.

Avatseremoonial kandis Eesti lippu Vaiko Vare.

Viimati muudetud: 20.07.2017