info@kurtidespordiliit.ee

Eesti koondis alustas teekonda Brasiiliasse kurtide olümpiamängudele
Eesti kergejõustiklased näitasid Balti maavõistlusel head minekut

Tartu Tamme staadionil 20.mail toimunud Eesti-Läti kurtide maavõistlusel osales meeldivalt palju noori kergejõustiklasi.
Balti maavõistlusel jagati palju auhinnalisi kohti ja püstitati mitmeid isiklikke rekordeid. Lätit esindanud 26-liikmelises koondises osales ka mitmekordne kurtide olümpiavõitja Maris Grenins, kes võitis kolm ala: 100m jooksu 11,39-ga, kaugushüppe 6.63-ga ja kuulitõuke 10.12-ga.

Kokkuvõte meie parematest tulemustest:
Tüdrukute vanuseklassi 60m, 200 m jooksu ja kaugushüppe võitis Silja-Liis Öpik, kes püstitas isiklikud rekordid 9.03 – 30.25 – 4.49. Poiste vanuseastme 60m, 200 m jooksus ja kaugushüppes saavutas Mikkial Päären 2.koha.
Neiude vanuseklassi 100m, 400 m jooksus, kaugushüppes võitis Melisa Ozerska, kes püstitas isiklikud rekordid tulemustega 13.05 – 68.01 – 4.57. Kuulitõuke( 4 kg) saavutus Annabel Veeremaa igati hea tulemuse. 7.63.
Noormeeste vanuseklassi kaugushüppe võitis Karl Kristjan Kajak tulemusega 5.58 ja saavatus II koha. 100 m jooksu lõpetas ajaga 12.50 ning kuulitõukes sai tulemuseks 11.56-ga.
Kõrge klassiliste tulemuste eest hoolitsesid järgmised sportlased: Marja-Liisa Landar võitis naiste 100 m jooksu ajaga 13,01 ja kõrgushüpe 1.61-ga. Cathy Saem saavatus I koha kaugushüppes 4.58-ga ja 400m jooksus ajaga 69,03 ja II koha kõrgushüppes 1.45-ga ning kuulitõukes 7.77-ga.
Aarne Kuusmann võitis meeste 400 m jooksu ja kõrgushüppe tulemusega 58,0 ja 1.64.

Õnnitleme võitjad ja kohtume järgmisel võistlusel 11.juunil Pärnus.