Nõmme tee 2
13426 Tallinn
Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Paraolümpiakomitee autasustas parimaid

Eesti Paraolümpiakomitee tunnustas 3.jaanuaril 2013.aasta parimaid sportlaseid ja treenereid.

Parimateks sportlasteks valiti kergejõustiklane Emilija Manninen (Kurtide OM 1. koht 400m tõkkejooksus uue kurtide maailmarekordiga) ja ujuja Kardo Ploomipuu (Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee maailmameistrivõistluste 100m seliliujumise pronksmedal uue Euroopa rekordiga). Kardo Ploomipuu pälvis tiitli viiendat korda.

Noorsportlastest valiti parimateks Elisabeth Egel (vaid 12-aastasena ujus Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee maailmameistrivõistluste finaalis välja 6.koha) ja Eric Tött (Downi Sündroomiga Inimeste Rahvusvahelise Spordiorganisatsiooni Euroopa MV pronksmedal, esimene Downi sündroomiga ujuja, kes võitnud tiitlivõistluste medali).

Treeneritest said tunnustuse Emilija Mannineni treener Sergei Matvijenko ja ujujate treener Õnne Pollisinski.

Eesti Paraolümpiakomitee presidendi Urmas Paeti sõnul oli lõppenud aasta Eesti erivajadustega sportlastele ning Eesti Paraolümpiakomiteele hea ja edukas. " Seda kinnitavad kõrged kohad ja tugevad saavutused paljudel rahvusvahelistel võistlustel. Loodan väga, et alanud aasta toob liikumise ja spordi juurde ka neid, kes seni seda veel teinud ei ole ning et meie sportlaste tulemused saavad rahvusvahelises plaanis olema väga head," lisas ta.

Paeti sõnul asutas Eesti Paraolümpiakomitee seetõttu ka paraolümpiamängudel ja kurtide olümpiamängudel osalemise lootustega sportlastele igakuise toetuse (Eesti Paraolümpiakomitee).

Galerii
Viimati muudetud: 04.01.2014