Mob/SMS: +372 5645 5461
info@kurtidespordiliit.ee

Uudiste arhiiv
Orienteerumise EM Egeris

22.-27.oktoobril toimusid Ungaris, Egeris 7.EM kurtide orienteerumisvõistlused  ja 2. juunioride Euroopa meistrivõistlused orienteerumises. Osalejaid oli 8 riigist - Eesti, Läti, Leedu, Venemaa, Ukraina, Ungari, Austria ja Tšehhi. Kokku võistlesid 47 täiskasvanut ja 15 juuniorsportlast.Eestit esindas võistlustel Eesti kurtide orienteerumise koondis: Triin Jõeveer, Heli Haug, Ilvi Vare, Daniel Vasser, Martin Betlem, Vaiko Vare. Võistkonda juhendas Ilvi Vare.

Esimesel päeval toimus sprint Egeri kesklinnas, kus joosti läbi barokkstiilis ehitatud linna, pargi ja linnuse. Meeste distantsil 3,8 km 22 KP sai Eesti sportlastest parima tulemuse Daniel Vasser 7.koha. Vaiko Vare lõpetas 14.ndana ja Martin Betlem 15.kohaga. Naistest lõpetas parimana Triin Jõeveer 13.kohaga, läbides 3,2 km 20 KP.

Sprindi tulemused

Teisel ja kolmandal võistluspäeval asusid võistluspaigad Karpaatia mäeahelikul, Ungari kuulsas Bükk rahvuspargis 850-950 meetri kõrgusel merepinnast. Tehniliselt ja füüsiliselt oli rada raske suurte tõusude ja erinevate nõlvadega maastikul. Seal paiknesid suured mäed, kus olid künklikud ja  järsud mäenõlvad, mis olid kaetud pöögimetsaga. Suur osa pinnasest oli kaetud settekivimitega, oli näha kaljusid ja kanjoneid. Teed ja rajad olid kivised, mis raskendas jooksmist. Sooja oli 7- 14 kraadi.

Tavarada:

9,2 km 21 KP  10. Daniel Vasser, 18. Martin Betlem.
5,8 km 14 KP  11. Triin Jõeveer, 15. Heli Haug

Tavaraja tulemused

Lühirada:

3,9 km 20 KP      7. Daniel Vasser, 16. Martin Betlem, 18. Vaiko Vare

2,9 km 18 KP    11. Heli Haug, 12.Triin Jõeveer.

Lühiraja tulemused

Neljandal päeval olid võistlused teatejooksus paduvihmas, temperatuur näitas kõigest 5 kraadi sooja. Võistluspaik oli merepinnast 500-630 m kõrgusel, maastik oli kivine, kaetud pöögimetsaga ning mõnedes kohtades tuli läbida tihnikuid.

Avavahetuses jooksis Daniel Vasser, kes üllatuslikult viis Eesti koondise juhtima, teises vahetuses võistlev Vaiko Vare eksis rängalt ja langetas teatekoondise neljandaks. Ankrumees Martin Betlem säilitas tulemuse ning Eesti koondis saavutas neljanda koha.